Tortowe dekoracje zrobisz sama

      Brak komentarzy do Tortowe dekoracje zrobisz sama
dekoracja tortu

A teraz zdradzimy tajemnicę poliszynela, że najważniejszy n aurodzinach jest tort oraz wszystko co z nim związane. Jeżeli więc w niedługim czasie będzie przygotowywali to pyszne ciasto to zastanówcie się jak będzie wyglądać dekoracja tortu, żeby jak najlepiej zaprezentował się na stole i cieszył oko gości. Jeżeli mówimy o kwestiach dekorowania tortu, to nie mamy namyśli tylko urodzinowych kreacji ale również sięgnijmy dalej i zainspirujmy siętortami na ślub, imieniny czy inne rodzinne uroczystości. Pyszne ciasto biszkoptowe przełożone warstwą śmietanowego kremu, udekorowane różą z cukru,tak przede wszystkim wyobrażamy sobie tort. Ale jeżeli pójdziemy o krok dalej i prześledzimy wariacje najlepszych światowych cukierników na temat ciast to dojdziemy do wniosku, że możemy własnym rękami stworzyć prawdziwe dzieło sztuki, mając pod ręką oczywiście odpowiednie ku temu narzędzia oraz przybory.

W kuchni dysponujemy standardowym zestawem blach i przyborów do pieczenia ale to nie wystarczy. Żeby przygotować owo pyszne dzieło sztuki o którym tutaj mówimy, musimy postarać się o nietuzinkowe dodatki. Większość z nich jest gotowa i służy jedynie jako dekoracja tortu, ale wierzcie mi, że dodatki takie robią ogromną różnicę, podnoszą wartość wizualną i jakościową produktu. Nie trzeba być profesjonalistą żeby w zaciszu swojej małej kuchni w oparciu osprawdzony przepisy babci upichcić pyszny tort na szczególną okazję. Nie trzeba również posiadać specjalnych umiejętności kulinarnych, żeby nabyć proste dekoracje i ułożyć je na gotowym już cieście. Polecamy szczególnie rozejrzeć się za dekoracjami które będą eleganckie a zarazem będą subtelnie wyrażały nasze emocje i podkreślały ważność wydarzenia, takiego jak na przykład urodziny. Przyjrzyjmy się bliżej jaka to dekoracja tortu jest najlepsza isprawdzi się w kuchni oraz na rodzinnym stole.

Otóż mamy ogromny wybór tegotypu rzeczy i tylko granica naszej wyobraźni jest limitem z którym musimy się liczyć, poza tym możemy pozwolić sobie na co najmniej wiele możliwości i wybrać jedną z miliona propozycji, które czekają tylko żeby je zauważyć. Dekoracja tortu to temat dość obszerny ale postaramy się go przybliżyć jak to jest tylk omożliwe i zaprezentować kilka najpopularniejszych przykładów dekorowania ciast za niewielkie pieniądze. Mamy przy tym nadzieję, że rady te okażą się nie tylko pomocne ale przede wszystkim uskutecznią nam pracę i sprawią, że nasz tortbędzie wyglądał zjawiskowo, a przecież o to nam chodzi. Najpopularniejszą i najbardziej widowiskową dekoracją tortu są toppery, patyczki z papierowymi ozdobami które wbija się w tort. Topper może zawierać imię solenizanta, liczbęukończonych lat, lub zwykłe radosne hasło „Happy Birthday”. Niekwestionowanym liderem są oczywiście również świeczki. Ale jeżeli mówimy o tej tradycyjnej ozdobie którą się zdmuchuje, to wyobraźmy sobie świeczki w nowoczesnym wydaniu,duże ładne i wyglądające jak żurnala. Świeczki urodzinowe zaskakują kształtam ii rodzajami, mamy ich do wyboru prawdziwe zatrzęsienie, jak na przykład wymieńmy choćby świeczki w kształcie dinozaurów, jednorożców czy lisków.Smaczny tort odpowiednio przyozdobiony będzie cudownie się prezentował na wykrochmalonym obrusie udekorowanym bukietem kwiatów. Przed pokrojeniem tortu zadbajmy o każdy szczegół taki jak serwetki, talerzyki i srebrne wypolerowane widelczyki. Każdy gość powinien czuć się odświętnie, kiedy będzie zachwycał sięnaszym ciastem, które tak starannie przygotowaliśmy. Dla prawdziwych łakomczuchów dekoracja tortu nie ma jednak znaczenia, zjedzą wszystko co jestsłodkie.